Historie

Taneční studio vzniklo 7.10.1998. První tréninky probíhaly v pronajatých prostorách Soukromého šestiletého gymnázia U haldy v Ostravě – Hrabůvce. V roce 1999 jsme získali do pronájmu prostory bývalé mateřské školky v Ostravě – Výškovicích, a postupně jsme zde začali budovat naši základnu.

V této budově mají tanečníci k dispozici dva taneční sály (8x9 metrů). Tyto sály svou velikostí však postupně přestávaly stačit, a proto jsme začali trénovat ještě také v tělocvičně ZŠ Šeříkova.

DIDEDAnce taneční studio je členem CDO – czech dance organization a pravidelně se zúčastňuje soutěží pořádaných mezinárodní taneční organizaci IDO - internationale dance organization.

V roce 2008 jsme oslavili deset let tancování krásným koncertem s názvem „Čas plyne jako voda“. V roce 2009 se naše taneční studio zhostilo nelehkého úkolu uspořádat Mistrovství světa a Evropy v disko dance, disko freestyle a street dance show. Do ČEZ arény, kterou jsme vybrali pro tuto akce se tehdy sjelo 2242 soutěžících ze 16 zemí. Akce se povedla a všichni, kteří se na ni podíleli si zasloužili obrovské slova chvály nejen od čelních představitelů IDO, ale také od všech zúčastněných.